Domov » Nagrade

Nagrade

ČLANI LABORATORIJA

  • 2015: Bor Kos – Vodovnikova nagrada doktorandu Fakultete za elektrotehniko
  • 2015: Damijan MiklavčičČastni član (fellow) združenja EAMBES [nagrajenci]
  • 2015: Barbara Zorec – štipendistka programa L’Oréal / UNESCO “Za ženske v znanosti”[obrazložitev] [nagrajenci]
  • 2014: Tadej Kotnik – najodmevnejši raziskovalni dosežki Univerze v Ljubljani [predstavitvena brošura]
  • 2014: Damijan Miklavčič – Zlata plaketa Univerze v Ljubljani [obrazložitev] [nagrajenci]
  • 2013: Matej Kranjc – zlato Nahtigalovo priznanje za raziskovalno delo mladih
  • 2013: Lea Rems – zlato Nahtigalovo priznanje za raziskovalno delo mladih
  • 2012: Damijan Miklavčič, Bor Kos, Denis Pavliha, Anže Županič, Marija Marčan, Gregor Serša (Onkološki inštitut Ljubljana) – Rektorjeva nagrada za naj inovacijo Univerze v Ljubljani – 1. mesto [članek v časopisu Delo, 07.01.2013]  [diploma]
  • 2012: Damijan Miklavčič – Nagrada “Vladimir Zworykin” društva IFMBE [obrazložitev] [podelitev]
  • 2008: Damijan Miklavčič – Vitez Reda akademskih palm Francoske republike [podelitev]
  • 2008: Damijan Miklavčič – Vodovnikova nagrada za izjemne raziskovalne dosežke [obrazložitev] [podelitev]
  • 2007: Mojca PavlinGalvanijeva nagrada Mednarodnega društva za bioelektrokemijo (Bioelectrochemical Society) [članek v časopisu Delo, 19.04.2007] [podelitev]
  • 2007: Gorazd Pucihar – Vodovnikova nagrada doktorandu Fakultete za elektrotehniko
  • 2003: Damijan Miklavčič – Priznanje Ambasador Republike Slovenije v znanosti [obrazložitev] [podelitev]
  • 2001: Tadej KotnikGalvanijeva nagrada Mednarodnega društva za bioelektrokemijo (Bioelectrochemical Society)
  • 1999: Stanislav Reberšek – Vidmarjeva nagrada profesorju Fakultete za elektrotehniko za prizadevnost in dosežene uspehe pri pedagoškem delu [obrazložitev]
  • 1995: Damijan Miklavčič – Nagrada Republike Slovenije za znanstvenoraziskovalno delo[obrazložitev] [podelitev]
  • 1989: Damijan Miklavčič – Mednarodna nagrada sklada Maphre (Španija)
  • 1986: Stanislav Reberšek – Nagrada Kidričevega sklada
  • 1983: Stanislav Reberšek – Vidmarjeva nagrada asistentu Fakultete za elektrotehniko za prizadevnost in dosežene uspehe pri pedagoškem delu
  • 1979: Stanislav Reberšek – Nagrada Kidričevega sklada

ŠTUDENTI

  • 2014: Janja Dermol – Univerzitetna Prešernova nagrada (mentor: Damijan Miklavčič) [podelitev]
  • 2011: Lea Rems – Fakultetna Prešernova nagrada (mentor: Gorazd Pucihar)
  • 2010: Jasna Krmelj – Fakultetna Prešernova nagrada (mentor: Gorazd Pucihar)
  • 2010: Denis Pavliha – Nagrada Javnega sklada RS za razvoj kadrov in štipendije za prispevek k trajnostnemu razvoju družbe (mentor: Damijan Miklavčič)
  • 2010: Katja Trontelj – Krkina nagrada (mentorja: Vladka Čurin Šerbec in Damijan Miklavčič) [podelitev]
  • 2009: Bor KosŠtudentska nagrada SEMCAD-X (3. mesto)
  • 2009: Andraž Polak – Fakultetna Prešernova nagrada (mentorica: Alenka Maček Lebar)
  • 2008: Denis Pavliha – Fakultetna Prešernova nagrada (mentor: Damijan Miklavčič)
  • 2007: Tomaž Trček – Fakultetna Prešernova nagrada (mentorja: Peter Gajšek in Damijan Miklavčič)
  • 2006: Nataša Pavšelj – Krkina nagrada (mentorja: Damijan Miklavčič in Véronique Préat) [članek v časopisu Delo, 28.10.2006] [podelitev]
  • 2006: Katja Trontelj – Krkina nagrada (mentorja: Damijan Miklavčič in Vladka Čurin Šerbec) [članek v časopisu Delo, 28.10.2006] [podelitev]
  • 2006: Matej Kranjc – Fakultetna Prešernova nagrada (mentor: Damijan Miklavčič)
  • 2005: Matej Reberšek – Krkina nagrada (mentor: Damijan Miklavčič)
  • 2005: Anže Županič – Fakultetna Prešernova nagrada (mentorja: Damijan Miklavčič in Samo Ribarič)
  • 2002: Barbara Mušič – Fakultetna Prešernova nagrada (mentorja: Damijan Miklavčič in Franc Jager)
  • 2002: Miran Pavlovec – Fakultetna Prešernova nagrada (mentorja: Damijan Miklavčič in Samo Ribarič)
  • 2001: Matej Reberšek – Fakultetna Prešernova nagrada (mentor: Damijan Miklavčič)
  • 2001: Blaž Valič – Fakultetna Prešernova nagrada (mentor: Damijan Miklavčič)
  • 2000: Peter Kramar – Fakultetna Prešernova nagrada (mentor: Damijan Miklavčič)
  • 2000: Gorazd Pucihar – Fakultetna Prešernova nagrada (mentor: Damijan Miklavčič)
  • 1998: Marko Puc – Fakultetna Prešernova nagrada (mentor: Stanislav Reberšek)
  • 1996: Maja Čemažar – Krkina nagrada (mentorja: Gregor Serša in Damijan Miklavčič)
  • 1995: Tadej Kotnik – Fakultetna Prešernova nagrada (mentorja: Lojze Vodovnik in Damijan Miklavčič)
  • 1993: Damijan Miklavčič – Krkina nagrada (mentorja: Lojze Vodovnik in Gregor Serša)
  • 1990: Fedja Bobanović – Fakultetna Prešernova nagrada (mentorja: Lojze Vodovnik in Aneta Stefanovska)
  • 1990: Maja Malus in Zoran Pavasović – Univerzitetna Prešernova nagrada (mentorja: Lojze Vodovnik in Aneta Stefanovska)
  • 1990: Blaž Zupan in Tatjana Šketa – Fakultetna Prešernova nagrada (mentorji: Vojko Valenčič, Lojze Vodovnik in Vito Starc)
  • 1988: Pavel Cvirn in Peter Krošelj – Fakultetna Prešernova nagrada (mentorji: Lojze Vodovnik, Miroslav Brzin in Aneta Stefanovska)
  • 1987: Stanka Magister in Andrej Glavič – Fakultetna Prešernova nagrada (mentorja: Lojze Vodovnik in Berta Jereb)
  • 1986: Renata Karba – Fakultetna Prešernova nagrada (mentor: Tadej Bajd)
  • 1986: David Križaj, Vojko Podlogar in Dejan Križaj – Fakultetna Prešernova nagrada (mentorji: Lojze Vodovnik, Nada Gogala in Matija Gogala)
  • 1985: Borut Likar – Fakultetna Prešernova nagrada (mentorja: Alojz Kralj in Lojze Vodovnik)
  • 1985: Damijan Miklavčič – Fakultetna Prešernova nagrada (mentor: Stanislav Reberšek)
  • 1981: Ivan Čibej – Fakultetna Prešernova nagrada (mentor: Lojze Vodovnik)
  • 1981: Borut Kelih – Univerzitetna Prešernova nagrada (mentorja: Lojze Vodovnik in Primož Strojnik)
  • 1980: Marjan Prevc – Univerzitetna Prešernova nagrada (mentor: Lojze Vodovnik)
  • 1979: Marko Breskvar – Fakultetna Prešernova nagrada (mentor: Lojze Vodovnik)
  • 1978: Joško Strniša – Univerzitetna Prešernova nagrada (mentorja: Lojze Vodovnik in Primož Strojnik)
  • 1973: Drago Presker – Univerzitetna Prešernova nagrada (mentor: Lojze Vodovnik)
  • 1972: Primož Strojnik – Univerzitetna Prešernova nagrada (mentor: Lojze Vodovnik)
  • 1971: Uroš Stanič – Univerzitetna Prešernova nagrada (mentor: Lojze Vodovnik)
  • 1970: Peter Knego – Univerzitetna Prešernova nagrada (mentor: Lojze Vodovnik)
  • 1969: Janez Sever – Univerzitetna Prešernova nagrada (mentor: Lojze Vodovnik)
  • 1968: Stanislav Reberšek – Fakultetna Prešernova nagrada (mentor: Lojze Vodovnik)

DIJAKI

  • 2003: Andreja Huč: Prvo mesto na področju kemije na srečanju mladih raziskovalcev in mentorjev Ljubljanske regije (mentorici: Maša Kandušer in Marjeta Kogovšek)
  • 2002: Črt Jamšek – Srebrna Preglova plaketa iz znanja kemije z raziskovalno nalogo (mentorji: Maša Kandušer, Marjeta Kogovšek in Damijan Miklavčič)
  • 2002: Kaja Jamšek – Zlata Preglova plaketa iz znanja kemije z raziskovalno nalogo (mentorji: Maša Kandušer, Marjeta Kogovšek in Damijan Miklavčič)
  • 2002: Katja Kotar in Urška Vehovec – Zlato priznanje (2. mesto) na področju elektrotehnike na Državnem srečanju mladih raziskovalcev (mentorji: Mojca Pavlin, Gorazd Pucihar, Jasmina Rome in Damijan Miklavčič)
  • 2002: Boštjan Muri – Bronasta Preglova plaketa iz znanja kemije z raziskovalno nalogo (mentorja: Damijan Miklavčič in Mira Longer)